top of page

DİĞER

WINTERSTONE DÜNYASINDA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK DİĞER ÇÖZÜMLER...

  • Paslanmaz Ara Parça

  • Multiwire

  • MBG-MultiBladeGranite

  • Çelik Halat

PASLANMAZ ARA PARÇA

 

WINTERSTONE Türkiye' ye patentli (PN2017/10072) yeni nesil ara parçalar, özel pasif koruma ile paslanmayarak, lama ve maşalarınızı oksitleme etkilerinden korur, makinenizin metal aksamlarının paslanma süresini arttırarak, ömrünü uzatır.

   *Yanda görmüş olduğunuz ara parçalar ile lamalarda herhangi bir oksitlenme görülmemektedir. Yeni maşa, yeni lama ve ara parça uygulamasıdır

   **Aynı şekilde altta görmüş olduğunuz ara parçalarda ve bastığı noktalarda oksitlenme görülmemektedir. Eski maşa yeni lama yeni ara parça uygulamasıdır.

 

Yeni nesil ara parçalar, pasif koruma sistemi sayesinde, yeni çalışmaya başlayan makinelerde oksitlenme oranı azalmakta, kesim suyunun pas etkilerini, her türlü metal aksam üzerinde minimum ve yüzeysel düzeyde tutmaktadır.

MULTIWIRE

 

Multiwire, Granit blok kesimlerinde yeni nesil bir teknolojidir. Özellikle Granit Katraklarındaki kesim hızları ile karşılaştırıldıklarında, yüksek verimliği ile ön plana çıkmaktadır.

 

Yoğun olarak İspanya, İtalya, Portekiz, Brezilya, Arap yarım adası, Hindistan ve Çin de kullanılmaktadır. Bölge WINTERSTONE ekipleri bu ülkelerde başarılı uygulamaları ve yüksek pazar payı ile hizmet vermektedir.

 

Türkiyede de bu teknoloji yakından izlenmekte olup 1 adet 70 telli Multiwire makine WINTERSTONE telleri ile çalışmaktadır. 

MBG MULTIBLADEGRATINE

 

MBG, MultiBladeGranite, Granit blok kesimlerinde uzun yıllardır kullanılan bir teknolojidir. Sistem klasik mermer blok kesicilerine benzemekte olup, testere ölçüsüne bağlı olarak, birden fazla testere takılması sonucunda çalışır. Çoklu testere grubu her gidiş gelişte 1-1,5 mm kesim derinliğinde çalışır. Testere çapına bağlı olarak 30-45-60 cm ye kadar plakalar elde edilebilir.

Dikkat edilecek parametreler yine mermerde olduğu gibi, kesilecek granite bağlı olarak devir ayarlaması , kesim derinliği miktarı ve kesim hızıdır.

WINTERSTONE MBG ürünleri birçok Granit çıkarılan ülkelerde üstün başarı ve sonuçlar almaktır. Ayrıca Türkiye pazarında da bu ürünlerin uygulamaları yapılmaktır.

ÇELİK HALAT

 

MSL yüksek kesim hızına sahip elmas tellerimizde, bu performansa uygun dayanımlı İtalya üretimi,4,9-4,8-3,5 mm çelik halatlar kullanılmaktadır.

 

Ayrıca mermer ocaklarına Halat ve dizme malzemeleri de satış portföyümüz içerisindedir.

bottom of page