top of page

HAKKIMIZDA

    Winterstone ürünleri 2006 yılında Türkiye'de pazar araştırmalarına ve deneme satışlarına başlamış 2007 nin mart ayı içersinde W.Diamant Elmas Taş Kesicileri İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Kurularak ürünlerin Türkiye'de aktif satış ve pazarlamasına geçilmiştir.
     

     Pazardaki mermer firmalarına daha yakın hizmet ve servis sağlayabilmek için 2008 yılında, Türkiye de üretim faaliyetlerine kendi makine ve ekipmanlarıyla başlamıştır. Şuan için, Ankara,İzmir,Denizli ve Antalya şubelerinde 6 Maden mühendisi 2 Jeoloji  ve 1 Jeofizik Mühendisi, 15 Üretim Elemanı 2 Muhasebe, 2 Dış ticaret elemanı olmak üzere toplam 28 kişilik ekip ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tüm şubelerde toplam 5000 m2 lik kapalı alanda satış ve üretim faaliyetleri yürütülmekte olup 2015 ve 2016 yılında mevcut makine parkına yeni yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir.
   

     Mevcut makine parkı ve çalışan ile bir gün içerisinde ortalama 6000-7000 katrak laması segmenti kaynatılmaktadır.
     

     Winterstone 2016 yılı sonu itibari ile 243 adet müşteride 547 adet Katrak Makinasında hizmet vermekte olup Türkiye pazarında %70 lik kesimin Katrak Laması tedarikçisi olmaya devam etmektedir..


     2006 yılında başlamış olduğumuz faaliyetler özellikle katrak lamaları üzerine yapılmıştır. Gelişmekte olan Türkiye pazarında katrak makinasının avantajları daha iyi anlaşılmaya başlamasıyla lama talepleri de buna bağlı olarak artmıştır. Ürün yelpazemizde bulunan ST,köprü kesme ve ebatlama testereleri ile de müşterilerimize teknik bilgilerimizi sunarak en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. 2010 yılında ayrıca Winterstone Türkiye ocaklarda kullanılan Elmas tel faaliyetlerine de tıpkı katrak lamasında olduğu gibi teknik tabanlı satış stratejisi uygulamaya başlamıştır. Mermer ocak elmas tellerinde de katrak lamalarında yakaladığı başarıyı kaliteli ürünlerinin desteği ile yakalayacaktır.

bottom of page